Aktualitet

HEC-et në Mirditë, digjet kabina e rojeve të firmës

Shkruar nga Liberale
HEC-et në Mirditë, digjet kabina e rojeve të firmës

Është shkrumbuar nga flakët kabina e firmës që po ndërton hidrocentralet në Kurbnesh dhe Zall Gjocaj të Mirditës.

Ngjarja ka ndodhur më 31 dhjetor, ndërsa dyshohet se kjo kabinë mund të jetë djegur qëllimisht nga banorë të zonës të cilët prej kohësh protestojnë kundër këtyre hidrocentraleve.

Kujtojmë se banorët majde duke u përplasur edhe fizikisht me ta. /Gazeta Liberale

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH