Aktualitet

Gjykata e Krimeve të Rënda merr vendimin për profesorin e Elbasanit

Shkruar nga Liberale
Gjykata e Krimeve të Rënda merr vendimin për profesorin e

Gjykata e Krimeve të Rënda ka lënë në burg pedagogun e Universitetit të Elbasanit, Denis Himci.

Ai u arrestua pak javë më parë pas transmetimit nga emisioni investigativ “Stop”, të një video përgjimi ku i kërkonte një studenteje raport intim, në këmbim të marrjes së provimeve.

36 vjeçari, pedagog pranë Universitetit “Aleksandër Xhuvani”, Elbasan, akuzohet për veprat penale “Ushtrimi i ndikimit të paligjshëm ndaj personave që ushtrojnë funksione publike” dhe “Korrupsioni pasiv i personave që ushtrojnë funksione publike”./Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH