Aktualitet

Gjashtë bashki pa kryetarë, Meta fton për konsultim partitë për caktimin e datës së zgjedhjeve të pjesshme vendore

Shkruar nga Liberale
Gjashtë bashki pa kryetarë, Meta fton për konsultim partitë

Teksa 6 bashki janë në pritje për të zhvilluar zgjedhje të pjesshme lokale, presidenti Ilir Meta i ka bërë një ftesë publike partive parlamentare që të marrin pjesë në një konsultim.

Në këtë takim konsultiv, palët duhet të vendosin së bashku mbi datën e mbajtjes së këtyre zgjedhjeve.

Kujtojmë se presidenti Meta ka deklaruar se pa kryetarë janë 6 bashki, konkretisht Vora, Dibra, Shkodra, Lushnja, Rrogozhina dhe Durrësi. Ndërkohë që KQZ thotë se nuk ka asnjë informacion se Lushnja, Rrogozhina dhe Durrësi janë pa kryetarë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH