Aktualitet

FOTOLAJM/ Flamuri shqiptar ngrihet në urën e Bushtricës në aksin Librazhd-Qafë Thanë

Shkruar nga Liberale
FOTOLAJM/ Flamuri shqiptar ngrihet në urën e Bushtricës në

Me rastin e 111-vjetorit të Pavarësisë flamuri kuq e zi është valëvitur sot në të trojet shqiptare. Në urën e Bushtricës, në aksin Librazhd-Qafë Thanë është ngritur për herë të parë flamuri shqiptar, mbi 50 metra lartësi.

Kjo urë, e konsideruar më e larta në Ballkan sot ka marrë vëmendje duke dhuruar një pamje të mrekullueshme, jo vetëm për kalimtarët e zonës, por edhe për automjetet që kalojnë nën këtë urë.

[gallery size="large" columns="1" jnewsslider="true" ids="1401320,1401321,1401322,1401324"]

Ka qenë Shërbimi i Kërkim Shpëtimit Malor, që ka realizuar ngritjen e flamurit, si dhe ka shpërndarë pamjet nga lartësia e urës, poshtë së cilës "gjarpëron" rruga nacionale.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH