Aktualitet

Flet e ëma e 21-vjeçarit që vrau oficerin Hoxha: Me djalin kisha pak kontakte, sepse...

Shkruar nga Liberale
Flet e ëma e 21-vjeçarit që vrau oficerin Hoxha: Me djalin

Nëna e 21-vjeçarit Aldi Rama, Valbona Kolgjini, është shoqëruar pasditen e djeshme nga Policia, pas ngjarjes së rëndë në Lezhë, ku djali i saj vrau nënkomisarin Saimir Hoxha, ku ka dhënë dhe dëshminë e saj.

Ajo ka deklaruar në polici se me të birin kishte pak kontakte, pasi nuk jetonte me të pas divorcit me babain e tij, ndonëse 4 vjet më parë ishte regjistruar në Durrës si banore e lagjes 17 bashkë me djalin.

“Me djalin kisha pak kontakte, sepse pas divorcit ai qëndroi në shtëpinë e xhaxhait në Lezhë. Unë shumë pak takohesha me djalin dhe nuk isha në dijeni të asnjë aktiviteti kriminal”, ka thënë ajo në polici.

“Ne jemi në zi, më ka humbur djali 21 vjeç. Jemi shumë të hidhëruar”, ka thënë e ëma sot për "News 24" e cila jetonte larg prej djalit në Durrës.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH