Globi

Dy tërmete të forta godasin Turqinë, qytetarët dalin në rrugë të shqetësuar

Shkruar nga Liberale
Dy tërmete të forta godasin Turqinë, qytetarët dalin në

Tërmeti me magnitudë 5.1 ballë është regjistruar në Turqi. Gjithashtu është shënuar edhe pasgoditje, që arrin në 4.5 ballë, brenda 3 minutave.

Sizmologët në Turqi dhe në Greqi po ashtu janë të shqetësuar.

Si pasojë e këtij tërmet, qytetarët në Turqi kanë dalë në rrugë të frikësuar dhe në panik.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH