Globi

Dokumenti/ Ky është teksti i marrëveshjes Kosovë-Serbi

Shkruar nga Liberale
Dokumenti/ Ky është teksti i marrëveshjes Kosovë-Serbi

Sigurohet dokumenti i marrëveshjes Kosovë-Serbi me ndërmjetësim të SHBA-së.

Kosova dhe Serbia pajtohen të lëvizin përpara me normalizimin ekonomik duke u pajtuar në pikat e mëposhtme:

Të dy palët do të implementojnë marrëveshjen për autostradën Prishtinë – Beograd të nënshkruar më 14 shkurt, 2020.

Të dy palët do të implementojnë marrëveshjen e hekurudhave Prishtinë – Beograd të nënshktuar më 14 shkut, 2020.

[gallery columns="1" size="full" gss="1" ids="1159535,1159536"]

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH