Art - Kulture

Çmimet Kult/ Olta Daku merr trofe dhe dhuron spektakël

               Publikuar në : 11:00 - 18/12/19 liberale

Mbrëmjen e djeshme u ndanë çmimet e përvitshme “Kult”, ku artistët morën shpërblimin për punën e tyre.

Në këtë 15 vjetor të Akademisë “Kult”, çmimin  “Mono-drama/komedia e vitit” e mori aktorja Olta Daku, me shfaqjen “Shirli Valentina”.

Ajo u shpreh shumë e lumtur për këtë arritje, e ndërsa për të falenderuar organizatorët, por edhe publikun ajo performoi një pjesë të shkurtër e cila u pasua nga të qeshura pafund.

“Falemnderit jurisë së nderuar Kult për çmimin 
Falenderoj spektatorin e jashtëzakonshëm të Shirli Valentina për gjithë dashurinë 
Falemnderit zemra ime Driada Dervishi ,pa ty nuk do ishte njësoj !”, ka shkruar ajo. /Gazeta Liberale

Tags: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back