Aktualitet

Ceremonia e ngritjes së flamurit në Vlorë, krerët e shtetit shqiptar dhe kryeministri Albin Kurti bëhen bashkë për festën e Pavarësisë

Shkruar nga Liberale
Ceremonia e ngritjes së flamurit në Vlorë, krerët e shtetit

Sot në Vlorë është mbajtur ceremonia e ngritjes së flamurit shqiptar me rastin 111-vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë.

Të pranishëm në këtë aktivitet kanë qenë krerët më të lartë të shtetit si: Presidenti Bajram Begaj, Kryeministri EDi Rama dhe kryeparlamentarja Lindita Nikolla.

I pranishëm në ceremoninë e ngritjes së flamurit ka qenë edhe Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i cili mbërriti mbrëmjen e djeshme në Tiranë për t'iu bashkuar festës së shqiptarëve në 111 vjetorin e Pavarësisë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH