Globi

Raketa ruse godet një ndërtesë në Ukrainë, vdesin dy persona dhe plagosen 30 të tjerë

Shkruar nga Liberale

Raketa ruse godet një ndërtesë në Ukrainë, vdesin dy

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelenskyy tha se një raketë ruse ka vrarë dy persona pasi goditi një ndërtesë apartamentesh në një qytet qendror të Ukrainës.

Si pas guvernatorit të rajonit Dnipropetrovsk, Serhiy Lysak sulmi në Kryvyi Rih plagosi rëndë 5 persona dhe plagosi 25 të tjerë.

Presidenti ukarinas tha se mes të plagosurve rëndë ishte dhe një fëmijë.

“Një kërkim është duke u zhvilluar për njerëzit nën rrënoja,” tha Zelenskyy.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH