Aktualitet

Bashkia e Skraparit e shpall “Qytetar Nderi” Pëllumb Piperon

Shkruar nga Liberale
Bashkia e Skraparit e shpall “Qytetar Nderi” Pëllumb Piperon

Bashkia e Skraparit ka shpallur “Qytetar Nderi” mjekun e njohur Pëllumb Pipero, i cili i bë shumë popullor gjatë pandemisë nga koronavirusi.

Titulli i është dhënë me miratimin e Këshillit Bashkiak me propozim të Kryetarit të Bashkisë, Adriatik Mema.

Motivacioni i titullit është: “Për veprimtari të shquar profesionale dhe akademike për gjatë gjithë karrierës së tij në fushën e mjekësisë, veçanërisht në atë të sëmundjeve infektive, si dhe për kontributin e çmuar profesional dhe publik në përballimin e situatës së pandemisë, shkaktuar nga COVID-19”

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH