Aktualitet

Balla: Nga Rama tek Ruçi, ja kush zënë vendet në Presidium

               Publikuar në : 20:06 - 12/06/21 liberale

Sekretari i Përgjithshëm i PS, Taulant Balla ka shpallur të hapur Kongresin e jashtëzakonshëm të PS duke zbuluar dhe emrat e propozuar për në Presidium.

Balla ka nxjerrë emrat që përfaqësia e Kongresit ka propozuar, ndër të cilët është dhe vetë ai, Rama, Balluku, Ruçi, Gjonaj, Kushi, Ahmetaj, Gjiknuri apo Pëllumbi.

PJESË NGA FJALA E TAULANT BALLËS

Të dashur delegate e delegatë,

Kongresin e Jashtëzakonshëm e konsideroj të hapur.

Kalomë në miratimin e Rendit të Ditës, i cili është në dosjet tuaja.

Kush është dakord me rendin e ditës?

Përfaqësia e Kongresit propozon që në Presidiumin e Kongresit të jenë:

EDI RAMA
TAULANT BALLA
GRAMOZ RUCI
ARBEN PELLUMBI

Arben Ahmetaj
Bledi Cuci
Ogerta Manastirliu
Belinda Balluku
Etilda Gjonaj
Evis Kushi
Milva Ekonomi
Bora Muzhaqi

Edona Bilali
Alma Hoxha
Almira Xhembulla
Damian Gjiknuri
Emirjana Sako
Gledian Llatja
Lavdrim Krashi

Kush është dakord?

Ftoj Presidiumin të zenë vendet.

Kalojmë në pikën tjetër të rendit të ditës.

Vizioni ynë për Shqipërinë 2030 dhe Programi ynë Qeverisës në Mandatin e Ri


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back