Aktualitet

Angli/ Kultivuan kanabis në banesë, arrestohen 7 shqiptarë (EMRAT)

Shkruar nga Liberale
Angli/ Kultivuan kanabis në banesë, arrestohen 7 shqiptarë

7 persona janë arrestuar nga Policia Cleveland pasi kishin mbjellur drogë me vlerë 1 milion paund. Sipas gazzetelive.co.uk bëhet me dije se policia ka konfiskuar si provë sasinë e drogës, 2 automjete dhe 10,000 paund para kesh.

Policia e Cleveland e zbuloi kanabisin në Thornaby, Middlesbrough, Hartlepool, Billingham dhe Durham. Shtatë të arrestuarit janë të moshës midis 24 dhe 36 vjeç dhe të gjithë janë paraqitur në Gjykatën e Magjistraturës Teesside.

Ata janë:

Marigel Balla, 24 vjeç, pa vendbanim të caktuar

Laert Duzha, 30 vjeç, nga Bedale Avenue në Billingham

Edi Miraka, 33 vjeç, pa vendbanim të caktuar

Erjon Tafa, 29 vjeç, pa vendbanim të caktuar

Ermal Asilani, 32 vjeç, pa vendbanim të caktuar

Alfred Boriqi, 36 vjeç, nga Rruga Milton në Hartlepool

Emirjon Myftaraj, 29 vjeç, nga Langley Avenue në Thornaby

Mbikëqyrësi Tariq Ali tha: Ekipi ynë i përkushtuar punon pa u lodhur çdo ditë në përpjekje për të trajtuar furnizimin e drogës në Cleveland dhe javën e kaluar puna e tyre e vështirë u shpagua pasi ata kapën një sasi të madhe kanabisi.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH