Aktualitet

Ambasada zbardh takimin, ja çfarë diskutuan Yuri Kim dhe Ahmetaj dje

               Publikuar në : 10:09 - 14/02/20 liberale

Ditën e sotme është zbardhur takimi i cili u mbajt dje mes ministrit për Rindërtim Arben Ahmetaj dhe  ambasadores Yuri Kim.

Takimi është zbardhur nga ambasada amerikane e cila pohon në “Facebook”, se dy zyrtarët diskutuan rëndësinë e përdorimit me efikasitet të burimeve në ndihmë të atyre që u prekën nga tërmeti tragjik i nëntorit.

“Ambasadorja Kim u takua me Ministrin për Rindërtimin Arben Ahmetaj më 13 shkurt. Ata diskutuan rëndësinë e përdorimit me efikasitet të burimeve në ndihmë të atyre që u prekën nga tërmeti tragiik i nëntorit. Ambasadorja nënvizoi përgjegjësinë e qeverisë për të siguruar transparencë dhe llogaridhënie për fondet e përdorura për rindërtim”, shkruhet në faqen e ambasadës së SHBA. /Gazeta Liberale

Tags: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back