Aktualitet

Ambasada Amerikane: Lufta ndaj korrupsionit kërkon më shumë se fjalë

Shkruar nga Liberale
Ambasada Amerikane: Lufta ndaj korrupsionit kërkon më shumë se

Ambasada e SHBA-ve në Tiranë, me anë të një njoftimi për mediat, ka reaguar për 9 Dhjetorin, Ditën Ndërkombëtare Kundër Korrupsionit.

Në njoftimin e ambasadës, thuhet se lufta ndaj korrupsionit kërkon më shumë sesa fjalë.

"9 dhjetori është Dita Ndërkombëtare kundër Korrupsionit! Lufta kundër korrupsionit kërkon më shumë se fjalë, dhe kjo është arsyeja përse Shtetet e Bashkuara janë dhuruesi më i madh i mekanizmave kryesorë në botë për kontrollin e korrupsionit, për t’u siguruar që vendet i përmbushin detyrimet e tyre", shkruan ambasada.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH