Showbiz

Aktorja e njohur akuzon për përdhunim regjisorin fitues të Oskarit

Shkruar nga Liberale
Aktorja e njohur akuzon për përdhunim regjisorin fitues të

Aktorja e filmit francez Valentine Monnier ka akuzuar regjisorin fitues të Oskarit, Roman Polanski për dhunimin e saj kur ajo ishte 18 vjeç.

Aktorja ka treguar se ishin në një resort skish në Gstaad në Zvicër, në vitin 1977, ku u përdhunua brutalisht nga regjisori.

Ajo tregoi më tej se kishte frikë se mos vritej prej tij.

Polanski është ende në kërkim në Amerikë pasi u deklarua fajtor për përdhunimin e një nxënëseje 13-vjeçare në 1977 dhe më pas u largua nga vendi./Gazeta Liberale

[gallery columns="1" size="full" gss="1" ids="1101589,1101590,1101588,1101586"]

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH