Aktualitet

Video/ Rama uron 29 nëntorin me Rrugën e Arbrit: Gëzuar!

Shkruar nga Liberale
Video/ Rama uron 29 nëntorin me Rrugën e Arbrit: Gëzuar!

Kryeministri Edi Rama, ka postuar një video segmentit të përfunduar të Rrugës së Arbrit dhe në këtë formë, i uron shqiptarëve gëzuar 29 nëntorin, festën e Çlirimit të Shqipërisë.

“MIRËMËNGJES

GËZUAR 29 NËNTORIN , shkroi Rama.

Kujtojmë se disa javë më parë, kryeministri tregoi se më 29 nëntor do të hapet Rruga e Arbrit dhe do të jetë e aksesueshme për të gjithë. Ndërsa ministrja Belinda Balluku deklaroi të shtunën, se rruga do të hapet në mënyrë të pjesshme, ndërsa shtoi se vepra e plotë pritet të përfundojë në pranverë.

Videon e gjeni KËTU

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH