Aktualitet

Video/ Deputetët e përjashtuar nga Kuvendi debatojnë me Gardën: O çuna hapuni mor!

Shkruar nga Liberale
Video/ Deputetët e përjashtuar nga Kuvendi debatojnë me

Garda ka penguar që deputetët e përjashtuar me dhjetë ditë nga seancat plenare të futen në Kuvend.

Deputetja demokrate, Albana Vokshi ka publikuar në rrjetet sociale një video, ku shihet teksa debatojnë me punonjës të gardës.

“O çuna hapeni mo rrugën”, dëgjohet teksa thotë Tomor Alizoti.

Ndërkohë, demokratët pohojnë se punonjësit e Gardës po përdoren dhe po shkelin të drejtat ligjore të deputetëve.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH