Universitet

FOTO E DITËS: Zgjedhjet "e depolitizuara" në 14 universitetet publike! Në Vlorë votohet me logon e PS-së

Shkruar nga Liberale

FOTO E DITËS: Zgjedhjet "e depolitizuara" në 14

Janë 14 institucionet publike të arsimit të lartë në vend që po zhvillojnë sot këtë proces të rëndësishëm, për të ardhmen e universiteteve ku pritet zgjedhja e drejtuesve të rinj.

Drejtuesit e rinj do të zgjidhen pas procesit që ka nisur në ora 8:00 she përfundon në ora1 6:00.

Por si po ecën procesi dhe cilët do të jenë rektorët, dekanët dhe shefat e rinj të departamenteve?

Siç tregon edhe kio foto, në zgjedhjet që po mbahen në universitetin e Vlorës po votohet me kutitë që mban logon e PS.
Me sa shihet, universitet publike duan të kursejnë aq shumë nga paratë publike saqë nuk investojnë asnjë qindarkë për infrastrukturën zgjedhore.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH