Aktualitet

"Tym i zi nga Holanda" hap Gazetën Liberale të shtunën

Shkruar nga Liberale
"Tym i zi nga Holanda" hap Gazetën Liberale të shtunën

Edhe pse Gjermania votoi pro çeljes së negociatave me Shqipërinë dhe kancelarja Merkel premtoi lobim, Holanda ka refuzuar edhe këtë vit, duke hapur dritën jeshile vetëm për Maqedoninë e Veriut.

Qëndrimi i qeverisë holandeze vjen përpara një përgjigjeje nga Franca, e cila mund edhe të ndryshojë lojën në favor të Shqipërisë, por me vizionin e Macron për reformimin e BE-së,  gjasat janë të vogla.

Pse skeptikët e zgjerimit po i ndajnë dy kandidatët?

A janë politikat e brendshme të vendeve anëtare apo Franca dhe Holanda nuk i shohin si garanci nëntë kushtet gjermane?

Për këto dhe shumë të tjera e gjeni përgjigjen te Gazeta Liberale në print. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH