Economicus

Twitter mbyll zyrat e kompanisë

Shkruar nga Liberale

Twitter-i ka mbyllur përkohësisht zyrat e kompanisë, ndërsa ende nuk dihet arsyeja pse.

Në një mesazh të kompanisë drejtuar punonjësve thuhet se zyrat do të rihapen në 21 nëntor.

Ky lajm vjen pas raportimeve të herëpashershme se, Elon Musk ka shkurtuar një numër të konsiderueshëm punonjësish.

Gjithashtu, ai nuk pranoi që ata të punonin nga shtëpia, si dhe kërkon që të punojnë me orë të zgjatura. /Liberale.al

[caption id="attachment_1299517" align="alignnone" width="799"] Mesazhi që Twitter i dërgoi stafit[/caption]

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH