Aktualitet

Treni i linjës Durrës-Kashar përplaset me një makinë

Shkruar nga Liberale
Treni i linjës Durrës-Kashar përplaset me një makinë

(Foto ilustruese)

Mëngjesin e sotëm treni i linjës Durrës-Kashar ka aksidentuar në afërsi të Domjes një mjet, duke e spostuar në kanal.

Por fatmirësisht nga përplasja, shoferi i mjetit nuk ka pësuar lëndime.

"Më datë 11.07.2020, rreth orës 08:12, në fshatin Domje 2, treni i linjës Durrës – Kashar me mashinist G.B., ka aksidentuar mjetin me drejtuese shtetasen E.M, duke e spostuar mjetin në kanal.

Nga aksidenti nuk ka persona të lënduar, vetëm deme materiale.

Grupi hetimor dhe shërbimet e Policisë ndodhen në vendngjarje dhe vijon puna për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.", njofton policia.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH