Aktualitet

Tensionet në protestën e Berishës, Prokurorja e Tiranës në selinë e PD-së

Shkruar nga Liberale
Tensionet në protestën e Berishës, Prokurorja e Tiranës

Me ndërhyrjen e forcave RENEA janë larguar protestuesit nga selia e PD-së.

Ndërkohë në seli ka mbërritur edhe Prokurorja e Tiranës, Elizabeta Imeraj e cila është shprehur se do të ndiqet çdo situatë dhe se përgjegjësit do të përgjigjen para ligjit.

"Do të hetohen çdo situatë dhe përgjegjësit e përfshirë në aktet e dhunës do të përgjigjet përpara ligjit", ka thënë ajo.

Ish-kryeministri Sali Berisha gjithashtu është shprehur se kreu i PD , Basha u mbrojt nga Edi Rama.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH