Aktualitet

Tensionet në PD, reagon ambasadorja amerikane Yuri Kim: SHBA të shqetësuara

Shkruar nga Liberale
Tensionet në PD, reagon ambasadorja amerikane Yuri Kim: SHBA të

Ambasada amerikane ka reaguar per tensionet ne PD.

“Shtetet e Bashkuara janë thellësisht të shqetësuara me rritjen e tensioneve në ndërtesën e selisë së Partisë Demokratike dhe përdorimin e forcës nga protestuesit. U bëjmë thirrje organizatorëve të protestës që të refuzojnë dhunën dhe të ushtrojnë qetësi. Ata që nxisin dhunën ose minojnë sundimin e ligjit do të mbahen përgjegjës.” shkruan ambasadorja Kim.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH