Aktualitet

Të infektuarit me Covid i plas bombola e oksigjenit

Shkruar nga Liberale
Të infektuarit me Covid i plas bombola e oksigjenit

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e së dielës në Tiranë, ku një 72 vjeçari të infektuar me Covid, i ka shpërthyer bombola e oksigjenit në shtëpi.

Ngjarja ka ndodhur në lagjen "Bajram Curri" dhe 72 vjeçari është dërguar me urgjencë në spital.

"Në orën 21:05 në bulevardin Bajram Curri në banesën e shtetasit M.N 72 vjeç, ka plasur bombula e oksigjenit, e cila përdorej nga ky person pasi është infektuar me COVID", thuhet mes të tjerash në njoftimin e policisë.

Raportohet se nga shpërthimi nuk ka pasur persona të tjerë të lënduar. Ndërkaq grupi hetimor vijon hetimet për të zbardhur ngjarjen e plotë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH