Aktualitet

Sulo në Open: Kauzat e Bashës nuk kanë rënë, ‘topi’ ka mbetur në derën e Ramës

Shkruar nga Liberale
Sulo në Open: Kauzat e Bashës nuk kanë rënë,

“Kriza e madhe nuk zgjidhet nga reforma zgjedhore. Lulzim Bashës nuk i bie asnjë kauzë, biles i ka lënë ‘topin’ në derë Edi Ramës. Këtu bëhet bashkë gjithçka. Negociata, qëndrimi i SHBA-së, qëndrimi i Buntestagut”- tha gazetari Arjon Sulo.

Por menjëherë ka ndërhyrë Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu. “E habitshme është se si ju mendoni që ne po e bëjmë të gjithë këtë dhe nuk e duam reformën zgjedhore”- tha Mediu.

“Ne e bëjmë këtë që të marrim një produkt në fund. Ajo është e rëndësishme, produkti final. Të bëhet reforma dhe me bashkëpunimin e PD-së dhe të votohet në Parlament sepse opozita ska forcë ndikuese më në Parlament”-tha Mediu

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH