Aktualitet

Sulmi izraelit në Gaza, Benjamin Netanyahu: Ky është vetëm fillimi, do ta zhdukim Hamasin

Shkruar nga Liberale
Sulmi izraelit në Gaza, Benjamin Netanyahu: Ky është vetëm

Kryeministri i Izraelit Benjamin Netanyahu mbajti një konferencë shtypi mbrëmjen e sotme lidhur me atë që ka ndodhur së fundmi në Izrael mes tensioneve të krijuara me organizatën e Hamasit.

Ai u shpreh se ka folur me familjet që kanë humbur të dashurit sot, ndërsa shtoi se Izraeli “nuk do t’i harrojë kurrë këto akte të tmerrshme të armiqve”.

“Ne po godasim armiqtë tanë me një fuqi të paparë, ky është vetëm fillimi”, tha ai.

Ai shtoi se Izraeli po mbledh “mbështetje të jashtëzakonshme ndërkombëtare” për vendin, ndërsa theksoi se Izraeli “do të zhdukë Hamasin dhe do të sjellë fitoren”.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH