Shije

Si të përgatisni një kokteil Bloody Mary

               Publikuar në : 15:54 - 12/02/20 liberale

Bloody Mary është një kokteil me shije fantastike me bazë vodkën dhe lëngun e domates.

Ja si ta përgatisni:

-Hidhni lëngun e domates në një gotë të madhe. Shtoni kripë, piper dhe 5 lugë çaji salcë Worcester.

-Shtoni 1 lugë çaji salcë Tabasko, lëngun e limonit, 3 degë selino dhe 3 lugë çaji biter aromatik.

-Kalojeni në blender. Hidheni më pas në një gotë. Shtoni 50 ml vodka dhe disa kube akulli në një gotë tjetër.

-Hidhni kokteilin dhe përziejini mirë. Servireni me pak kastravec, karotë dhe 1 degë selino.

Tags: ,


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back