Aktualitet

Shtyhet gjyqi për Saimir Tahirin dhe Jaeld Çelën

Shkruar nga Liberale
Shtyhet gjyqi për Saimir Tahirin dhe Jaeld Çelën

Ndonëse sot ishte parashikuar që të mbahej seanca për ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri dhe ish-drejtorin e Policisë së Vlorës, Jaeld Çela, GJKKO ka vendosur që ta shtyjë gjyqin.

Mësohet se gjyqi është shtyrë për në datën 5 janar.

Gazetarja Klodiana Lala tha në një lidhje live për ‘News24’ se shkak për shtyrjen është bërë mungesa e avokatëve të ish-drejtorit të policisë.

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH