Aktualitet

Shqipëria goditet sërish nga tërmeti, ja ku ishte epiqendra

Shkruar nga Liberale

Një tërmet është regjistruar në orët e para të mëngjesit në vendin tonë. Sipas IGJEUM, epiqendra e tërmetit ka qenë në Aliko, 6 km në Juglindje të Sarandës dhe ka pasur magnitudë 3.2.

Kujtojmë që gjithë verën Shqipëria është goditur nga lëkundje tërmeti, ku më të fuqishmit kanë qenë në Korçë më 1 qershor, dhe më pas në Durrës.

I fundit që goditi kryeqytetin ishte me magnitudë 3.8 të shkallës Rihter./Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH