Sociale

Po agjëroni? Vaktin e iftarit duhet ta nisni me...

Shkruar nga Liberale

Po agjëroni? Vaktin e iftarit duhet ta nisni me...

Muaji i Ramazanit është një kohë e veçantë për reflektim, vetë-përmirësim për të gjithë ata që agjërojnë.

Është shumë e rëndësishme, të hamë shëndetshëm dhe të kemi trup të hidratuar për të agjëruar tërë ditën, shkruan ClevelandClinicAbuDhabi.ae.

Duke qenë se, trupi ynë ka pushuar gjatë tërë ditës nga ushqimet, është shumë e rëndësishme të dimë se me çfarë duhet ta prishim agjërimin.

Sipas, ekspertëve, prishja e agjërimit duhet të bëhet me tre hurma dhe ujë – kjo pasi uji dhe hurmat i japin një energji të menjëhershme dhe nxitje hidratimi përpara vaktit tuaj kryesor.

Pasi t’i keni konsumuar këto, niseni darkën me një supë të lehtë pasi është një zgjedhje e shkëlqyeshme për të filluar vaktin kryesor të iftarit duke ju ndihmuar të hidratoheni.

Tregoni kujdes me sasinë e ushqimeve të rënda dhe me ëmbëlsirat.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH