Sociale

"Drita e ringjalljes mbushtë vatrat e çdo familje me shpresën se e mira do të triumfojë mbi padrejtësi"

Shkruar nga Liberale

"Drita e ringjalljes mbushtë vatrat e çdo familje me

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka uruar shqiptarët për festën e Pashkës Ortodokse përmes një postimi në rrjetet sociale.

“Krishti u ngjall!” “Vërtet u ngjall!” Të dashur besimtarë ortodoksë, nga zemra ju uroj për shumë vjet gëzuar Pashkën, këtë festë të shenjtë që kremton triumfin e jetës mbi vdekjen, të shpresës dhe dritës mbi të keqen dhe errësirën, të së drejtës dhe të vërtetës mbi padrejtësinë, babëzinë dhe injorancën!

Drita e ringjalljes i mbushtë zemrat tuaja dhe vatrat e çdo familje shqiptare plot me shpresë dhe besim se e mira do të triumfojë mbi çdo dhimbje dhe padrejtësi. Nga mot gëzuar", shkruan Basha. 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH