Kronikë

Shqiptari përplaset për vdekje nga një 22 vjeçar në timon

Shkruar nga Liberale
Shqiptari përplaset për vdekje nga një 22 vjeçar në

 

Punonjësi i autostradës u godit dhe humbi jetën gjatë orarit të punës.

Tragjedia ka ndodhur kur një punëtor 62-vjeçar shqiptar, banues në Tortona, në zonën e Alessandria.

Aksidenti ndodhi në orët e para të pasdites së djeshme, të dielën e 25 shkurtit, përgjatë autostradës A7 midis Casei Gerola dhe Castelnuovo Scrivia në drejtim të Genovas.

Punëtori ishte duke punuar përgjatë rrugës së autostradës: ai u godit papritur nga një makinë e drejtuar nga një i ri 22-vjeçar në timonin e një Polo. Pavarësisht ndërhyrjes së menjëhershme të shërbimit të urgjencës mjekësore (118), 62-vjeçari nuk ka mundur t'i mbijetojë pasojave të rënda të goditjes.

Oficerët e policisë rrugore të Milanos mbërritën në vendngjarje për të kryer hetimet e nevojshme.

Komuniteti vendas është tronditur nga lajmi, ndërsa autoritetet po hetojnë për të përcaktuar rrethanat e sakta të ngjarjes. Familja e punëtorit është njoftuar për tragjedinë, ndërsa dhimbja e humbjes është përhapur te të afërmit dhe miqtë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH