Kronikë

Përfshihet nga flakët kasollja me jonxhë dhe bagëti në Maliq

Shkruar nga Liberale
Përfshihet nga flakët kasollja me jonxhë dhe bagëti në

Një kasolle me jonxhë dhe bagëti është përfshirë nga flakët në fshatin Shëngjergj të bashkisë Maliq.

Në vendngjarje kanë shkuar 3 mjete zjarrfikëse dhe aktualisht zjarri është vënë nën kontroll.

Kasollja fatmirësisht ka qenë larg zonave të banuara dhe zjarri nuk ka sjellë probleme përveç disa dengjeve me jonxhë, pasi bagëtitë kanë mundur t’i nxjerrin.

Ndërkohë policia po punon për të zbardhur shkaqet e zjarrit.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH