Kronikë

PAMJE NGA VENDNGJARJA/ Aksident i rëndë në mbrëmje, deputeti tregon gjendjen e të plagosurve (fajëson edhe kompaninë e rrugëve)

Shkruar nga Liberale
PAMJE NGA VENDNGJARJA/ Aksident i rëndë në mbrëmje, deputeti

 

Deputeti Erion Braçe ka treguar pamjet e aksidentit të rëndë që ndodhi sot në Lushnjë, ku edhe fajëson kompaninë nën kontratë për mirëmbajtjen e saj, për neglizhencë. 
Nga aksidenti mbetën të plagosur dy persona.

Reagimi i Erion Braçes:

L I V E:
KTHESA E TMERRSHME E ZHYMIT, RRUGA DIVJAKE-PUSHIMI I SHOFERIT-FIER SHEGAN;

Eshte rruga e kthesa, per te cilen, kam qe nga aksidenti i dates 28 DHJETOR qe flas e i lutem kompanise nen kontrate qe ta eleminoje ai PIKE TE ZEZE;

PER FAT TE KEQ NDODHI PRAPE, TANI SAPO!

Kete here nuk u thye shtylla por makina dhe pasagjeri i saj qe ndodhet ne gjendje kritike!

Nuk di cte them;
Mbase vijoni genjeni duke i thene gjithkujt qe ja fut kot Erioni!

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH