Ekonomi

KËMBIMI VALUTOR 30 Maj/ Si qëndron EURO dhe DOLLARI sot, çfarë ndodh me monedhat e tjera? 

Shkruar nga Liberale

KËMBIMI VALUTOR 30 Maj/ Si qëndron EURO dhe  DOLLARI sot,

Në tregun e këmbimit valutor shqiptar sot një dollar do blihet me 92.7 lekë dhe do shitet me 93.7 lekë.

Ndërkohë monedha evropiane euro do blihet me 100.4 lekë dhe do shitet me 101.3 lekë.

Franga zvicerane sot në tregun shqiptar do blihet me 101.4 lekë dhe do shitet me 102.4 lekë, ndërsa paundi britanik do blihet me 117.8 lekë dhe do shitet me 119 lekë.

KËMBIMI VALUTOR 30 Maj/ Si qëndron EURO dhe  DOLLARI sot,

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH