Ekonomi

Këmbimi valutor 24 janar 2024/ Me sa shiten e blihen euro dhe dollari?

Shkruar nga Liberale

Këmbimi valutor 24 janar 2024/ Me sa shiten e blihen euro dhe dollari?

Monedha e shitet sot me 104.1 lekë.

Dollari amerikan këmbehet me 96 lekë.

Paundi britanik kap sot vlerën e 121.5 lekëve.

Dollari kanadez këmbehet në tregun valutor me 71.5 lekë.

Franga zvicerane kap vlerën e 110 lekëve.

Dhe së fundmi jeni japonez, shitet me 0.64 lekë.

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH