Aktualitet

EMRI/ I dënuar për marrëdhënie s*ksuale me të mitur, arrestohet 38-vjeçari

Shkruar nga Liberale

EMRI/ I dënuar për marrëdhënie s*ksuale me të mitur,

Një 38-vjeçar i dënuar për marrëdhënie seksuale më të mitur është arrestuar në Britaninë e Madhe me qëllim ekstradimin në vendin tonë.

Përmes një njoftimi policia bëri me dije se falë koordinimit mes Interpol Tiranës dhe Interpol Mançesterit, në kuadër të operacionit “Alias”, u kap dhe u arrestua provizorisht, në Mbretërinë e Bashkuar, shtetasi Denis Havalja alias Dashamir Havalja, 38 vjeç, lindur në Bulqizë.

38-vjeçari është dënuar me 5 vjet e 4 muaj burgim, për veprat penale “Marrëdhënia seksuale ose homoseksuale me të mitur” dhe “Drejtimi i automjeteve në mënyrë të parregullt”, pasi në vitin 2016, ka marrë në një automjet me targa angleze, një shtetase të mitur, me të cilën ka kryer marrëdhënie seksuale.

Nga ky dënim i kanë mbetur për të vuajtur 2 vjet e 10 muaj burgim.

Vijojnë procedurat për ekstradimin e këtij shtetasi, në Shqipëri.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH