Aktualitet

"Blindohet" Vlora, Sokol Sinomati del nga burgu, shkon në varrimin e të birit për t'i dhënë lamtumirën e fundit

Shkruar nga Liberale

"Blindohet" Vlora, Sokol Sinomati del nga burgu, shkon në

Rreth 100 forca të policisë dhe RENEA kanë zbarkuar sot në Vlorë. Kjo pasi i ati i Gëzim Sinomatit, 22-vjeçarit që u vra dy netë më parë, Sokol Sinomati ka mbërritur nën masa të forta të sigurisë në Vlorë. 

Sokol Sinomati ka marrë leje të posaçme nga burgu për të qenë i pranishëm në ceremoninë mortore të të birit.

Gëzim Sinomati u ekzekutua mbrëmjen e 7 Janarit me snajper teksa doli në ballkonin e shtëpisë dhe sot do të përcillet në banesën e fundit

Ngjarja e rëndë tronditi Vlorën mbrëmjen e së dielës,  ku i riu dyshohet se u qëllua me snajper nga një automjet në lëvizje. Makina tip “BMW” e përdorur nga autorët e krimit, u gjet e djegur nga policia, pak kohë më vonë.

Ndërsa hetimet vijojnë për zbardhjen e plotë të ngjarjes, sipas policisë, autori dyshohet të jetë vrasës me pagesë. Në automjetin e djegur është gjetur edhe një bllok betoni, që mendohet se është përdorur nga autori për të mbajtur ekuilibrin e armës. 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH