1

Shkarkohet Londo, Altin Basha bëhet drejtor i Teatrit Eksperimental

               Publikuar në : 20:03 - 04/12/20 liberale

Kiço Londo është shkarkuar nga detyra e drejtorit të Teatrit Kombëtar Eksperimental “Kujtim Spahivogli”.

Me vendim të Këshillit të Ministrave vendin e tij e ka zënë Altin Basha, regjizor i emisionit Portokalli në televizionin Top Channel.

VKM-ja e datës 2 dhjetor 2020 është firmosur nga zëvendëskryeminsitri Erion Braçe.

Pak kohë më parë, Altin Basha u largua nga posti i regjisorit të programit “Portokalli”, post të cilin e mbante prej 17 vitesh.

Vlen të kujtohet se Altin Basha ka qenë një prej tre artistëve që u takuan me Veliajn, në korrik 2018, për të ndërmjetësuar një takim me grupit të artistëve që kundërshtonin shembjen e Teatrit Kombëtar dhe bashkië e qeverisë.

 

Tags: , , ,


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back