Aktualitet

Sherri për pronën në Kepin e Rodonit, dalin emrat e të arrestuarve, mes tyre dhe ish-deputeti Mark Frroku

Shkruar nga Liberale
Sherri për pronën në Kepin e Rodonit, dalin emrat e të

Tetë persona janë arrestuar nga Policia pas sherrit të djeshëm për pronën në Kepin e Rodonit. Konflikti u raportua mes përfaqësuesve të Kishës Françeskane dhe banorëve të zonës, ku dy palët pretendojnë se janë të pajisur me certifikatë pronësie.

Bëhet me dije se një ditë pas ngjarjes janë arrestuar tetë persona që u përfshinë në konflikt, mes tyre dhe ish-deputeti Mark Frroku.

-Bajram Kaculi,

-Erjon Reka,

-Orgito Reka,

-Ylli Reka,

-Mark Frroku,

-Antonio Lazari,

-Pal Doda,

-Martin Lazeri.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH