Aktualitet

Riaktivizohet vatra e zjarrit në kodrat e Vajkanit në Fier, ja çfarë dyshohet

Shkruar nga Liberale
Riaktivizohet vatra e zjarrit në kodrat e Vajkanit në Fier, ja

Është riaktivizuar vatra e zjarrit në kodrat e Vajkanit në Fier. Flakët kanë shpërthyer në një sipërfaqe të mbjellë me ullinjtë dhe pisha.

Mësohet se, në terren janë efektivët e repartit zjarrfikës të Fierit dhe mjetet zjarrfikëse. Një ditë më parë zjarri dogji me dhjetëra rrënjë ullinj e pisha, në po në këtë zonë, ndërkohë që mes vështirësive flakët u vendosën në kontroll.

Dyshohet se, pakujdesia mund të ketë qenë shkak i rënies së flakëve.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH