Aktualitet

Rama: Skuadrat e kërkim-shpëtimit dhe ndihmës shëndetësore nga Shqipëria mbërritën në Turqi

Shkruar nga Liberale
Rama: Skuadrat e kërkim-shpëtimit dhe ndihmës

Kryeministri Edi Rama ka bërë me dije se skuadra e kërkim-shpëtimit dhe e ndihmës shëndetësore e dërguar nga shteti shqiptar ka mbërritur në Turqi.

"??? Mbërriti në Turqi skuadra e kërkim-shpëtimit dhe e ndihmës shëndetësore e dërguar nga shteti shqiptar????????? *foto pak minuta përpara zbritjes në terren ??❤️??", shkruan Rama.

Kujtojmë se, Turqia ka shpallur 7 ditë zie kombëtare për shkak të tërmeteve me magnitudë 7.7 dhe 7.6 ballë, epiqendra e të cilit ishte në rrethet Pazarcık dhe Elbistan të Kahramanmaraş dhe ka prekur 10 provinca.

Sipas BBC, në të dyja vendet si në Siri ashtu edhe në Turqi janë gjetur mbi 5000 viktima. /Liberale.al

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH