Aktualitet

Rama publikon foton e veçantë nga Brukseli: Rruga për Tiron o knej

Shkruar nga Liberale
Rama publikon foton e veçantë nga Brukseli: Rruga për Tiron o

Kryeministri Edi Rama ndodhet për një vizitë zyrtare në Bruksel, ku është thirrur në një darkë pune nga përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrel. Kreu i qeverisë ka postuar në rrjetet sociale një foto ku shihen policë mbi motor, ku në dixhiturë shkruan; ‘Rruga për Tiron o knej…’

"Mirë që u takova përsëri me Kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama. Unë e përgëzova atë për fitoren e tij të fundit në zgjedhje dhe diskutova mbi zhvillimet e fundit rajonale dhe rolin e BE-së në Ballkanin Perëndimor,”- shkruante Lajçak.

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH