Aktualitet

Rama i përgjigjet mjekes: Lëre Tit Vasilin, është shoku yt, jo i imi

Shkruar nga Liberale
Rama i përgjigjet mjekes: Lëre Tit Vasilin, është shoku yt,

Kryeministri Edi Rama ka vizituar Qendrën Spitalore Universitare “Nënë Tereza”, për të parë dëmet e shkaktuara nga tërmeti.

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirlliu tregoi se ka pasur disa dëme, ku kanë rënë mure në disa shërbime, si tek Kardiologjia, Djegie-Plastika, etj.

Ajo tha se po ndërhyhet në kushtet e emergjences dhe muret e reja po bëhen me gipse.

Gjatë inspektimit të mureve, një nga mjeket që shoqëronin Ramën i tha se ato rregullime që janë prishur tani ishin bërë në kohën kur ministër ishte Petrit Vasili.

“Lëre Tit Vasilin tani, se Tit Vasili është shoku yt, jo i imi”, u përgjigj kryeministri.

Më tej, ministria e Shëndetësisë, e njohu edhe me gjendjen në rrethe, duke deklaruar se janë dëmtuar plotësisht 5 qendra shëndetësore.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH