Aktualitet

Putin: NATO-ja po merr pjesë në konfliktin në Ukrainë

Shkruar nga Liberale
Putin: NATO-ja po merr pjesë në konfliktin në Ukrainë

Presidenti rus, Vladimir Putin, i ka akuzuar vendet anëtare të NATO-s për pjesëmarrje në konfliktin në Ukrainë, duke i dhuruar armë këtij shteti, dhe ka thënë se Perëndimi po planifikon të shkatërrojë Rusinë.

“Ata po dërgojnë armë në Ukrainë në vlerë të miliarda dollarëve. Kjo është pjesëmarrje”, ka thënë Putin

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH