Aktualitet

Protesta, ambasadorët e SHBA dhe BE shkojnë në zyrën e Rama

Shkruar nga Liberale
Protesta, ambasadorët e SHBA dhe BE shkojnë në zyrën e Rama

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim, dhe ambasadori i Bashkimit Evropian në vendin tonë, Luigi Soreca, kanë takuar kryeministrin Edi Rama disa minuta para protestës së paralajmëruar për sot, në orën 17:30.

Takimi u zhvillua në Kryeministri, aty ku është parë edhe një numër i madh forcash policore.

Kim ishte edhe dje në Kryeministri, dhe zbuloi se kishin diskutuar lidhur me zhvillimet në vend dhe Reformën Zgjedhore

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH