Globi

Presidenti i SHBA, Biden mesazh izraelitëve: Mos u konsumoni nga urrejtja

Shkruar nga Liberale
Presidenti i SHBA, Biden mesazh izraelitëve: Mos u konsumoni nga urrejtja

Presidenti amerikan Joe Biden në një fjalim në Tel Aviv të mërkurën shprehu keqardhjen për humbjen e jetëve gjatë sulmeve të 7 tetorit në Izrael nga Hamasi.

Por ai gjithashtu paralajmëroi izraelitët që megjithëse mund të ndiejnë zemërim, ata nuk duhet të konsumohen prej tij.

“Unë e paralajmëroj këtë. Ndërsa ju e ndjeni atë urrejtje, mos u konsumoni prej tij. Pas 11 shtatorit, ne u tërbuam në Shtetet e Bashkuara. Ndërsa kërkuam drejtësi dhe morëm drejtësi, ne gjithashtu bëmë gabime,” tha ai.

Vendimet e kohës së luftës nuk janë “kurrë të qarta apo të lehta”, u shpreh udhëheqësi amerikan.

“Ka gjithmonë kosto. Por kërkon të jesh i qëllimshëm. Kërkon të bësh pyetje shumë të vështira. Kërkon qartësi rreth objektivave dhe një vlerësim të sinqertë nëse rruga në të cilën po kaloni do t’i arrijë ato objektiva,” shtoi ai.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH