Aktualitet

Pogradec/  Nënë e bijë humbin jetën në rezervuar

Shkruar nga Liberale
Pogradec/  Nënë e bijë humbin jetën në rezervuar

Palombarët kanë nxjerrë trupat e pajetë të nënës dhe vajzës së saj, të cilat humbën jetën tragjikisht pak minuta më parë në rezervuarin e Alarupit në Pogradec.  Vajza e mitur mësohet se ka rënë aksidentalisht në rezervuar, ndërsa nëna më pas ka hyrë në ujë për ta shpëtuar, por përpjekja  e saj rezultoi fatale.

Trupat e pajetë pritet t’i nënshtrohen  tashmë ekspertizës mjekoligjore, ndërsa ekspertët do të përcaktojnë edhe  shkaqet e vërteta të ngjarjes tragjike.

Liri Mazelli , e cila humbi jetën në rezervuar së bashku me të bijën ishte nëna e katër fëmijëve.  Kjo ngjarje ka tronditur familjarët, por edhe banorët e fshatit nga ishin dy shtetaset e mbytura.

Njoftimi i policisë:

Më datë 06.10.2019, rreth orës 17.00, në një rezervuar, në fshatin Alarup, aksidentalisht dyshohet se ka rrëshqitur dhe është mbytur shtetasja E.M, rreth 10 vjeçe.

Në afërsi të vendngjarjes, ndodhej duke punuar nëna e saj, shtetasja L.M, 35 vjeçe, e cila ka ndërhyrë për të shpëtuar vajzën, por ka gjetur vdekjen edhe ajo, si pasojë e mbytjes në ujë. Grupi hetimor po kryen veprimet proceduriale dhe po punon për të zbardhur rrethanat e ngjarjes.

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH