Aktualitet

PD dorëzon në Kuvend projektligjin për ndryshimet e ndarjes territoriale me 94 bashki

Shkruar nga Liberale
PD dorëzon në Kuvend projektligjin për ndryshimet e ndarjes

Partia Demokratike ka dorëzuar sot në Kuvend projektligjin për ndryshimet e ndarjes territoriale.

Në një dalje publike për mediat, deputetja Dhurata Çupi tha se së bashku me projektligjin do të jetë edhe materiali shoqërues dhe hartat me 94 bashki. Po ashtu, Çupi u shpreh se ky projektligj përfaqëson interesat e qytetarëve.

“Punë e Komisionit është një punë voluminoze ku është shqyrtuar çdo e dhënë çdo propozim nga organizata. Sot në deputetë të opozitës depozituan projektligjin për miratim dhe mbron interesa e qytetarëve shqiptarë. Jemi munduar që çdo kërkesë e tyre të merret parasysh. Nga 61 bashki sot kemi propozuar 94 në total, pra kemi një shtesë me 33 bashki. Ne kemi qenë në të gjitha qarqet e vendit dhe kemi dëgjuar interesat e qytetarëve dhe mendojmë se ky projektligj i mbështet ato”, tha Çupi.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH